[01] Drzwi się nie zamykają-centralny zamek

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mateusz_allegro
    Classic
    • 2012
    • 2

    [01] Drzwi się nie zamykają-centralny zamek

    Powiedział bym,że jeden z najlepszych pomysłów :wink:
    Ze swojej strony mogę podpowiedzieć,że samochód możesz zaparkować pod budynkiem,byłego urzędu miasta W-wy.Można tam zaparkować za free
  • Krzychu09
    Classic
    • 2011
    • 19

    #2
    [01] Drzwi się nie zamykają-centralny zamek

    Witam.
    Ostatnio w mojej 01 pojawił się probilem otóż gdy chcę zamknąć samochód wszystkie drzwi się zamykają oprócz tylnych prawych, muszę wziskać rygiel i dopiero wtedy drzwi są zamknięte. Co może być usterką ?
    Mam też drugi problem a mianowicie centrlalny zamek z pilota raz działa a raz nie. Czym może być to spowodowane ? Słaba bateria w pilocie ?
    Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

    Komentarz

    • lukas_jg
      Rider
      • 2012
      • 600
      • Octavia I (1U2)
      • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

      #3
      Krzychu09, problemy z pilotem mogą wynikać ze słabych baterii lub nie. Najprościej wymienić i baterie i sprawdzić bo nie jest to duży koszt.
      Co do nieryglowania drzwi to jest kilka możliwości:
      - uszkodzony czujnik zamknięcia drzwi (zapala Ci się światło i gaśnie po otwarciu bądź zamknięciu tych drzwi?)
      - uszkodzone przewody idące do drzwi (gdy przewody są poprzecinane mogą powodować zwarcia i błędne działanie lub nawet niedziałanie centralnego zamka)

      Sprawdź pierwszą rzecz - działanie świateł wewnątrz przy otwarciu i zamknięciu drzwi.

      Idealnie gdybyś miał możliwość podłączenia się pod kabelek VAG bo tam masz praktycznie wszystko podane na tacy.
      Zgrywanie wsadów z kości, programowanie BIOS, programowanie pamięci.

      Komentarz

      • Krzychu09
        Classic
        • 2011
        • 19

        #4
        Czyli mam sprawdzić tylko czy lampka się zapala po otwarciu tych drzwi ? Jeśli się zapala to wina nie leży w czujniku ? Dobrze kombinuję ?

        Komentarz

        • lukas_jg
          Rider
          • 2012
          • 600
          • Octavia I (1U2)
          • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

          #5
          Tak, dokładnie
          Zgrywanie wsadów z kości, programowanie BIOS, programowanie pamięci.

          Komentarz

          • Krzychu09
            Classic
            • 2011
            • 19

            #6
            Sprawdziłem dziś, i otwierając drzwi lampka się zapala. Co może być przyczyną nieryglujących się drzwi, oprócz czujnika zamknięcia drzwi ?

            Komentarz

            • lukas_jg
              Rider
              • 2012
              • 600
              • Octavia I (1U2)
              • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

              #7
              kable, czujniki w zamku. Sprawdź VAGiem
              Zgrywanie wsadów z kości, programowanie BIOS, programowanie pamięci.

              Komentarz

              Pracuję...